Ozdoby choinkowe z zimnej porcelany

13 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitały dzieci z Przedszkola Nr 22 w Lublinie. W świetlicy szkolnej przedszkolaki wzięły udział w ciekawych warsztatach artystycznych, podczas których  robiły ozdoby choinkowe z tzw. zimnej porcelany. Jest to masa plastyczna, którą łatwo przygotować z mąki ziemniaczanej i kleju.

Dzieci z pomocą pań prowadzących zajęcia : Luizy Wilczkiewicz, Bożeny Zawiślak i Ewy Cydejko, sprawnie wykonywały ozdoby choinkowe. Ważna była prędkość, bo zimna porcelana szybko zastyga. W efekcie twórczego wysiłku powstały piękne, zdobione brokatem i cekinami, zawieszki na choinkę. Miały kształt jeżyków, gwiazdek, ludzików, wiewiórek i wielu innych wzorów zrobionych przy pomocy foremek do ciastek.

Pani dyrektor Iwona Pańpuch oraz pani wicedyrektor Urszula Górniak obdarowały przedszkolaków wspaniałymi folderami naszej szkoły. Od pań prowadzących zajęcia, mili goście dostali wianek Bożonarodzeniowy, kartkę świąteczną oraz błękitną zimną porcelanę jako zachętę do dalszego tworzenia.

Zwieńczeniem artystycznych warsztatów było wspólne pamiątkowe zdjęcie, na którym widać uśmiechnięte buzie zadowolonych małych twórców.

 

Luiza Wilczkiewicz

 

 

 

Może Ci się również spodoba