Sukces pierwszoklasistów w konkursie plastycznym

 

6 grudnia 2017 roku o godzinie 9.30 w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac laureatów konkursu plastycznego „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś”.

Miło nam poinformować, że do finału dostały się prace naszych uczniów z klasy 1a. Wojciech Walaszek otrzymał II miejsce, a Natalia Kondratiuk III miejsce w konkursie.

Na ogłoszony przez spółkę Lubelskie Dworce konkurs plastyczny wpłynęło ponad 200 prac uczniów z Lublina.

Jurorzy musieli podjąć niezwykle trudną decyzję, bo poziom ilustracji był bardzo wysoki. 40 najlepszych prac, w tym 8 naszych uczniów znalazło się na wystawie pokonkursowej. Podczas wernisażu zostały wręczone dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu oraz ich nauczycieli, a także nagrody dla laureatów. Zdobywcy I i II miejsca otrzymali sprzęt sportowy a III – gry edukacyjne. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego –  Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka –  Prezydenta miasta Lublin. Patronami medialnymi wydarzenia byli: Telewizja Polska Oddział w Lublinie, Radio Lublin, Dziennik Wschodni i Nowy Tydzień, w Lublinie.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym laureatom i zachęcamy do dalszej twórczej pracy.

Luiza Wilczkiewicz

Prace, które zakwalifikowały się na wystawę, którą można oglądać na terenie Dworca Autobusowego w Lublinie:

  1. Natalia Kondratiuk
  2. Wojciech Walaszek
  3. Jakub Szymański
  4. Martyna Król
  5. Liliana Piątkowska
  6. Julia Błaszczak
  7. Sandra Maksim
  8. Martyna Kozłowska

Może Ci się również spodoba