Warsztaty LEGO po niemiecku – budujemy i programujemy roboty

1 grudnia w piątek nasze nauczycielki pani Katarzyna Kamińska i pani Karina Kołbuś uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach „LEGO Education Workshop”, zorganizowanych przez Goethe-Institut– w Warszawie – konstruowanie i programowanie Robotów  LEGO. Poznały najnowsze  oprogramowanie w języku niemieckim umożliwiające  sterowanie zautomatyzowanymi pojazdami  i maszynami. Robotyka jest nowoczesną dziedziną nauki, a zarazem wspaniałą przygodą i dobrą zabawą dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia te pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę oraz kształcić umiejętności językowe.

Już w marcu otrzymamy od Goethe – Institut jako Szkoła Paschowska profesjonalne, interaktywne skrzynki LEGO MINDSTORMS. Nasi uczniowie zmierzą się wówczas z nowymi wyzwaniami w dziedzinie robotyki .