Dzienne archiwum: Styczeń 26, 2018

Dzień Babci i Dziadka

Chociaż styczeń to zimowy miesiąc –  pełen mroźnych chwil, są w nim takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. 25 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny w  podziękowaniu za wspaniałe serca ukochanych Babć i Dziadków. Teatralno – wokalny występ wnucząt przygotowany przez klasę Ia oraz IVa bardzo się podobał oraz dostarczył wielu wzruszeń i miłych chwil. Była to też okazja, aby wraz z rodzicami, dziadkami i nauczycielami wspólnie spędzić czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym...

Sukces naszych uczniów

Nowy rok zaczął się sukcesem naszych uczniów. 15-go stycznia trójka dzieci uczęszczająca do świetlicy szkolnej, zdobyła nagrody w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Aniołki Bożonarodzeniowe z masy solnej” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lublinie.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie dla Syrii

25 stycznia 2018 roku – w dniu zebrań z rodzicami, uczniowie klasy IVa wraz z pedagogiem szkolnym p. Moniką Melanowicz zwrócili się z prośbą  o wsparcie finansowe na rzecz akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Dzieci po raz kolejny bardzo chętnie włączyły się do działań charytatywnych, wierząc że zebrane pieniądze przyczynią się do zmniejszenia ludzkiego cierpienia w Syrii ogarniętej wojną.

Konferencja historyczna

24 stycznia 2018 r. w ramach realizacji programu „ Tydzień Edukacji Patriotycznej” odbyła się w naszej Szkole konferencja historyczna z okazji 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Był to największy zryw niepodległościowy w porozbiorowej Polsce, który wniósł ogromny wkład w kształtowanie świadomości Polaków.