PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 19 stycznia 2018 roku o godz. 16. 00. w czytelni biblioteki szkolnej miała miejsce  uroczystość pasowania na czytelników uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: pierwszoklasiści, ich rodzice i dziadkowie. W przygotowaniu występu dla najmłodszych uczniów naszej szkoły wzięli udział ich starsi koledzy z kl. 4a, 7a i 2d, którzy prezentowali zagadki i wiersze o książce, skargi i prośby książki, przeprowadzili konkurs na temat postaci z bajek i tytułów utworów dla dzieci oraz prowadzili całą uroczystość według scenariusza opracowanego przez nauczycieli bibliotekarzy – p. Bożenę Zawiślak i p. Ewę Cydejko.  Podczas części głównej pasowania wzruszeni pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali przyjęci w poczet czytelników. Otrzymali też pamiątkowe zakładki, notesiki i smaczne upominki przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy.

Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla uczniów i ich rodziców przy dźwiękach wesołych dziecięcych piosenek. Cieszymy się bardzo, że nasza szkolna społeczność powiększyła się o grono nowych czytelników!

 

Może Ci się również spodoba