Pokaz finałowy

17 stycznia 2018 roku w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się pokaz finałowy klasy 2c w ramach realizacji projektu „Korona polskiego wychowania”. Obecny semestr poświęcony jest budowaniu wspólnoty narodu, dlatego działania klasy 2c skoncentrowane były wokół treści związanych z historią naszego miasta oraz dzielnicy.

 Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowali zbiór informacji oraz prezentację multimedialną ukazującą historię obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wiedzę na temat obozu mieliśmy okazję pogłębić w październiku zeszłego roku podczas rocznicy pacyfikacji dzielnicy Dziesiąta przez wojska hitlerowskie, kiedy również w ramach projektu odwiedziliśmy to miejsce. Konferencja prasowa, podczas której nauczyciele naszej szkoły odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania dotyczące obozu na Majdanku, była zwieńczeniem pracy w tym semestrze. W konferencji wzięły udział: pani Katarzyna Markowska, pani Bożena Szypuła, pani Katarzyna Kamińska oraz uczniowie klasy 2c, 2b oraz 7a. Taka forma pokazu była również bardzo cenną lekcją historii. 

 

 

Może Ci się również spodoba