Warsztaty teatralne

Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wybitnego niemieckiego pedagoga teatralnego, pisarza, aktora i reżysera – Jensa Vilela Neumanna, który przeprowadził z naszymi uczniami warsztaty teatralne w języku niemieckim.  Podczas ćwiczeń uczniowie nauczyli się twórczo pracować, właściwie uruchamiać swój głos i ciało, używać własnych emocji, przełamywać bariery, wstyd, nauczyli się właściwej interpretacji i wyrażania emocji w języku niemieckim oraz poznali teatr w nowym niemieckim wcieleniu. To zamiłowanie, które przekazał nam nasz Mentor będziemy rozwijać. Grupa teatralna otrzymała scenariusz sztuki, którą próbowaliśmy wspólnie odgrywać. Właśnie ruszyły dalsze próby i przygotowania do spektaklu, którego finał zobaczymy być może na Festiwalu teatralnym w czerwcu w Niemczech.

 

Może Ci się również spodoba