Dzienne archiwum: Luty 19, 2018

Wizyta w teatrze

14 lutego 2018 r. klasa IVa wraz z wychowawcą p. Martą Goździowską-Łubkowską i pedagogiem szkolnym p. Moniką Melanowicz wybrała się na spektakl teatralny pt. „Książę i żebrak” na motywach powieści Marka Twaina. Dzięki kreacjom aktorskim i scenografii uczniowie przenieśli się do Anglii czasów Tudorów. Właśnie umiera król Henryk VIII, a tron powinien objąć jego syn Edward. Nieoczekiwanie książę staje się żebrakiem, a żebrak księciem. Obaj chłopcy na własnej skórze będą mogli poznać blaski i cienie życia w warunkach zupełnie...

Efektywna nauka – warsztaty psychologiczne

14 lutego 2018 roku uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Koło Naukowe Psychologów UMCS pt. „Jak uczyć się efektywnie?”. To pierwszy z cyklu warsztatów przygotowanych przez studentów specjalnie dla naszych uczniów. Młodzież miała okazję poznać różne techniki efektywnego uczenia oraz czynniki wspierające ten proces. Następnie można było przetestować zdobyte informacje i sprawdzić efektywność nowych metod. Mamy nadzieję, że od tej pory naszym uczniom będzie łatwiej nabywać nowe wiadomości i umiejętności!

Wyścigi poduszkowców w klasie 2d

14 lutego 2018 roku w klasie 2d na lekcji fizyki odbyły się wyścigi poduszkowców. Poduszkowce zostały wykonane przez uczniów samodzielnie z przedmiotów codziennego użytku takich jak: płyty CD, korek i balony. W zawodach wystartowało 7 pojazdów (pozostałe nie przetrwały próby czasu i siły),