Dzienne archiwum: Luty 28, 2018

POKAZ FINAŁOWY KLASY IID

21 lutego 2018 roku odbył się pokaz finałowy klasy 2d w ramach realizacji projektu „Korona Polskiego Wychowania”. Tematem przewodnim w tym semestrze było: „Budowanie wspólnoty narodu”. Uczniowie poznali historię i losy żołnierzy AK, którzy zostali wywiezieni do łagrów w Borowiczach. Uczcili miejsce pamięci przetrzymywanych tam więźniów, zapalając znicze na skwerze Borowiczan przy ul. Nowy Świat.

KONKURS WIEDZY Z LEKTUR „SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA”

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie odbył się konkurs wiedzy z lektur pt. „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” przeznaczony dla uczniów klas II i III gimnazjum. Była to już IV edycja konkursu organizowanego corocznie przez nauczycieli bibliotekarzy. W konkursie wzięło 19 uczniów z klas II i III gimnazjalnych. Młodzież rozwiązywała test ze znajomości 10 wybranych lektur szkolnych omawianych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Arkusz zadań konkursowych opracowała p. Ewa...

Gra symulacyjna „Nasz koncert”

27 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna runda warsztatów językowych. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w aktywnej i kreatywnej lekcji języka niemieckiego. Warsztaty trwały 3 godziny, a uczniowie doskonalili swoją wiedzę, ucząc się współdziałania w grupie, argumentowania, współdecydowania i partycypacji w życiu szkoły. Zajęcia poprowadziła pani Justyna Ciechorowska – ekspert nauczania języka niemieckiego

Ruch drgający i 2c

28 lutego 2018 roku uczniowie klasy 2c mieli okazję samodzielnie zbadać, czy długość wahadła wpływa na jego okres drgań i częstotliwość. Młodzież samodzielnie przygotowała zestawy badawcze (statyw oraz wahadła o 3 różnych długościach), wykonała niezbędne pomiary i obliczenia. Praca badawcza nie jest łatwa – wymaga dokładności, skupienia, skrupulatności oraz umiejętności wnioskowania na podstawie otrzymanych wyników.

ABC emocji

28 lutego 2018 roku uczniowie klas: 7a, 2b i 3d wzięli udział w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez p. Katarzynę Bukowską z Akademickiego Centrum Wsparcia. Celem zajęć było rozpoznawanie uczuć i tworzenie słownika do ich wyrażania, dostrzeganie powiązań między uczuciami, myślami i reakcjami oraz komunikowanie się z innymi poprzez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu, gesty.