Dzień Otwarty – „Niezwykła podróż po Jedynkowej Krainie”

Dnia 17 lutego 2018 r. w godzinach 11.00-13.00 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Dzień Otwarty „Niezwykła podróż po Jedynkowej Krainie”. Sala teatralna została pięknie udekorowana w konwencji bajkowej. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych wcielili się w role postaci bajkowych i powitali małych gości, wręczając im imienne identyfikatory. Pani Dyrektor Iwona Pańpuch przedstawiła przybyłym rodzicom szczegółową ofertę edukacyjną Szkoły, wskazując na jej mocne strony i bardzo dobre warunki lokalowo-dydaktyczne,jednozmianowość, bezpieczeństwo, różnorodność zajęć dodatkowych i naukę języka niemieckiego w ramach międzynarodowego programu PASCH „Partnerzy przyszłości”. Następnie głos zabrała pani Lidia Wiater – przedstawicielka Rady Rodziców, która jako rodzic wyraziła swoją pozytywną opinię na temat Szkoły, podkreślając zaangażowanie nauczycieli w proces edukacyjno-wychowawczy i znakomite warunki pracy. Z kolei mogliśmy podziwiać występ zespołu tanecznego „Jedyneczki”  przygotowany przez czwartoklasistki pod kierunkiem pani Anety Mikołajczyk. Licznie przybyli rodzice udali się na spacer po Szkole i wraz z panią Dyrektor poznali warunki pobytu oraz nauki ich dzieci. Dla najmłodszych kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych przygotowano szereg atrakcji: malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, kolorowanie, quizy językowe itp. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa przygotowana w głównej części przez uczniów klasy czwartej i oddziały gimnazjalne. Radosne i szczęśliwe dzieci ze smutkiem opuszczały Szkołę, do której z chęcią wrócą 1 września 2018 roku. To był niezapomniany dzień pełen miłych wrażeń i radosnej atmosfery.