HISTORIA SYBIRAKÓW OPOWIEDZIANA PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

W tradycję naszej szkoły od wielu lat wpisane jest uczestnictwo w wydarzeniach upamiętniających ważne momenty w dziejach naszego narodu. Młodzież chętnie uczy się o przeszłości poprzez żywe świadectwa osób – świadków historii.

Cztery uczennice naszej szkoły z klasy IIc: Iweta Sadowska, Julia Szymczyk, Wiktoria Warda i Magda Wójcik wzięły udział w II edycji Międzyszkolnego Konkursu pt. „Co nam przekazują zesłańcy Sybiru?”.

Powstały trzy prace literackie oraz prezentacja multimedialna inspirowane wspomnieniami osób zesłanych na Sybir podczas II wojny światowej. Tematem przewodnim prac była myśl „W hołdzie bohaterom… Historia Sybiraka”. Uczennice wybrały formę pamiętników pisanych przez osoby zmagające się z trudami rozstania z ojczyzną i tułaczki na wschód. Potrzeba niezwykłej wyobraźni, aby z perspektywy współczesnego młodego człowieka odtworzyć realia tamtych bolesnych wydarzeń. Naszym uczennicom doskonale się to udało. 23 lutego 2018 roku zostały zaproszone na uroczystą galę podsumowującą konkurs do XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie.

Może Ci się również spodoba