KONKURS WIEDZY Z LEKTUR „SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA”

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie odbył się konkurs wiedzy z lektur pt. „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” przeznaczony dla uczniów klas II i III gimnazjum. Była to już IV edycja konkursu organizowanego corocznie przez nauczycieli bibliotekarzy.

W konkursie wzięło 19 uczniów z klas II i III gimnazjalnych. Młodzież rozwiązywała test ze znajomości 10 wybranych lektur szkolnych omawianych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Arkusz zadań konkursowych opracowała p. Ewa Cydejko.

W dniu 26 lutego 2018 roku w czytelni Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom. Jury konkursowe w składzie: p. Bożena Zawiślak i p. Ewa Cydejko po sprawdzeniu prac wyłoniło następujących zwycięzców IV edycji konkursu:

I miejsce – Wiktoria Warda z kl. 2c,

II miejsce – Daniel Mitrut z kl. 3a,

III miejsce – Magdalena Flisiak z kl. 3b,

III miejsce – Kacper Pytka – Wasil z kl. 3a.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez nauczycieli bibliotekarzy.

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w naszym konkursie!