POKAZ FINAŁOWY KLASY IID

21 lutego 2018 roku odbył się pokaz finałowy klasy 2d w ramach realizacji projektu „Korona Polskiego Wychowania”. Tematem przewodnim w tym semestrze było: „Budowanie wspólnoty narodu”. Uczniowie poznali historię i losy żołnierzy AK, którzy zostali wywiezieni do łagrów w Borowiczach. Uczcili miejsce pamięci przetrzymywanych tam więźniów, zapalając znicze na skwerze Borowiczan przy ul. Nowy Świat.

Prezentacja multimedialna była zwieńczeniem pracy uczniów klasy 2d, którzy zebrali informacje na temat sytuacji więzionych Polaków, warunków w jakich przebywali oraz ich dalszych losów. Na pokaz zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich klas drugich, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii naszych rodaków i obejrzeli ciekawą prezentację. Klasa 2d przeprowadziła również konkurs, w którym wszystkie drużyny świetnie się spisały, zdobywając pierwsze miejsce ex aequo klasy: 2c i 2a oraz drugie miejsce – klasa 2b. Za uczestnictwo w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.