Wizyta w teatrze

14 lutego 2018 r. klasa IVa wraz z wychowawcą p. Martą Goździowską-Łubkowską i pedagogiem szkolnym p. Moniką Melanowicz wybrała się na spektakl teatralny pt. „Książę i żebrak” na motywach powieści Marka Twaina.

Dzięki kreacjom aktorskim i scenografii uczniowie przenieśli się do Anglii czasów Tudorów. Właśnie umiera król Henryk VIII, a tron powinien objąć jego syn Edward. Nieoczekiwanie książę staje się żebrakiem, a żebrak księciem. Obaj chłopcy na własnej skórze będą mogli poznać blaski i cienie życia w warunkach zupełnie innych od tych, do których przywykli. Taka zamiana ról to także próba charakteru odkrywająca naszą prawdziwą naturę.

Spektakl prowadzi nas do odkrycia ponadczasowej prawdy – „nie szata zdobi człowieka”, ale świadczą o nim jego czyny.