Wyścigi poduszkowców w klasie 2d

14 lutego 2018 roku w klasie 2d na lekcji fizyki odbyły się wyścigi poduszkowców. Poduszkowce zostały wykonane przez uczniów samodzielnie z przedmiotów codziennego użytku takich jak: płyty CD, korek i balony. W zawodach wystartowało 7 pojazdów (pozostałe nie przetrwały próby czasu i siły), poruszających się prawie bez tarcia – każdy z nich przemieszczał się na poduszce powietrznej, wytworzonej pod płytą przez powietrze uchodzące z balona. Wszystkie poduszkowce były wspaniałe, ale tu liczyła się nie ich uroda, ale technika wprawienia ich w ruch. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie poduszkowiec skonstruowany przez Maksa Studzińskiego. Brawo Maks!

Po co siedzieć w ławce, skoro praw fizyki można (i trzeba!) uczyć się w praktyce! Zobaczcie zdjęcia!

Nad bezpieczeństwem uczniów (i pojazdów) czuwała p. Iwona Jagła-Izdebska.