Dzienne archiwum: Marzec 1, 2018

KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

Dnia 01.03.2018r. miłośnicy mitologii  greckiej spotkali  się  podczas  szkolnego konkursu  pt. ,,Bliżej  Olimpu’’. W  konkursie  wiedzy  mitologicznej  brało udział  16 uczniów  z klas IV-VII szkoły podstawowej  i  II-III  gimnazjum. Celem  konkursu  była  popularyzacja  wiedzy  o  literaturze  antycznej,  rozwijanie  zainteresowań  uczniów kulturą  starożytnych  Greków, budzenie  kreatywności uczniów  i utrwalanie  popularnych  zwrotów  wywodzących  się  z  mitologii. Konkurs  został  przeprowadzony  w  formie  jedno-godzinnego  pisemnego  testu, na który  składały  się  pytania  o  różnym  stopniu  trudności.

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – WYSTAWA W BIBLIOTECE

Dnia 1 marca 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.             Z tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie została wyeksponowana przygotowana przez p. Bożenę Zawiślak wystawa poświęcona pamięci bohaterów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Na trzech tablicach przedstawiono sylwetki oraz powojenne losy wybranych Żołnierzy Niezłomnych. Są to m.in.: major Hieronim Dekutowski ps. „Zapora”,  major Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”, kapitan Zdzisław Broński ps. „Uskok”, sierżant Józef...