Dzienne archiwum: Marzec 2, 2018

Stypendia językowe dla naszych uczennic

Nasza szkoła od dziesięciu lat uczestniczy w inicjatywie „Szkoły: Partnerzy przyszłości“ (PASCH), która łączy ogólnoświatową sieć ponad 2000 szkół PASCH utrzymujących ścisłe związki z Niemcami. Uczestnictwo w projekcie ma na celu poszerzanie horyzontów przez naukę języków obcych oraz współpracę międzynarodową i dzielenie się doświadczeniem wielokulturowości.

Czy potrzebne są nam normy, zasady i prawo?

1 marca 2018 roku w klasie IVa odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz kształtujące w uczniach postawy społeczne i obywatelskie. Głównym celem lekcji było wyjaśnienie konieczności przestrzegania przyjętych zasad i norm gwarantujących wzajemne bezpieczeństwo. Uczniowie tłumaczyli jak rozumieją określenia: zasada, norma i prawo. Następnie ustalali jak należy się zachowywać w typowych sytuacjach szkolnych. Ostatnim zadaniem w grupach była odpowiedź na pytanie: co nam pomaga, a co przeszkadza skupić się na lekcji.

Klasy I, IV, VII – oferta na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Państwo Rodzice! Nauka w Szkole Podstawowej nr 1 to spotkanie ze 100-letnią tradycją i nowoczesnością, które zapewnią dziecku sukces! Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego zaprasza dzieci 6 i 7 – letnie do klas pierwszych oraz uczniów do klas IV i VII.

Rekrutacja – harmonogram

Szanowni Państwo Rodzice! Informuję, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 25/1/2018 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 15 stycznia 2018 r., Zarządzeniem nr 71/1/2018 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 25 stycznia 2018 r, Zarządzeniem nr 72/1/2018 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 25 stycznia 2018 r.

Świetlicowy Masterchef Junior

Ubiegły tydzień w naszej świetlicy szkolnej upłynął pod hasłem: „Masterchef junior”, ponieważ  uczniowie brali udział w różnego rodzaju działaniach kulinarnych. Dzieci przyglądały się wykonywaniu gofrów oraz racuchów, a następnie same brały udział w procesie przygotowywania przekąsek, świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec  wspaniale ozdabiały przygotowane wypieki, doskonaląc poczucie estetyki oraz rozwijając wyobraźnię.

Wielkanoc z PCK

Szkolny Klub Wolontariatu działający przy SP nr 1 w dniu 23.03.2018 roku w Stokrotce przy ul. Kunickiego 141  będzie prowadził  zbiórkę darów dla  PCK. Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji, której celem  jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

Nasza społeczność przyłączyła się do ósmej edycji  Akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone zostanie m.in. na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla Podopiecznych zakup materiałów medycznych zakup sprzętu medycznego naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej