Dzienne archiwum: Marzec 12, 2018

Rekrutacja do klas IV i VII

Szanowni Państwo Rodzice uczniów klas trzecich i szóstych, przypominamy, że termin składania wniosków do klasy czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 1 upływa dnia 16.03.2018 r. Prosimy Państwa rodziców, którzy pobrali wnioski do klas IV i VII o złożenie ich w sekretariacie Szkoły.

Trzeba to zobaczyć!

7 marca 2018 roku klasa IVa z wychowawcą panią Martą Goździowską i pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz uczestniczyła w seansie filmowym pt. „Cudowny chłopak”. Jest to historia Auggiego, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Chłopiec uczył się do tej pory w domu pod okiem matki. Teraz ma zacząć naukę w piątej klasie w jednej z nowojorskich szkół. Jego rodzice i sam Auggie są pełni obaw, jak zostanie przyjęty w nowym środowisku. Przyjdzie mu zmierzyć się ze światem rówieśników, starszych...

Drodzy rodzice uczniów klas trzecich gimnazjum!

15 marca 2018 roku (czwartek) w godzinach 17.30 – 18.00 na sali teatralnej odbędzie się spotkanie z panem Mirosławem Górczyńskim – Miejskim Koordynatorem ds. doradztwa edukacyjno – zawodowego. Spotkanie będzie dotyczyło przyszłości Państwa dzieci w kontekście ich zainteresowań i predyspozycji zawodowych.

GOŚĆ Z AFRYKI

8 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie misyjne uczniów klas: 1a, 4a oraz gimnazjalistów z siostrą Anafridą Biro pochodzącą z Tanzanii. Siostra jest misjonarką w Zgromadzeniu Najświętszej Maryi Panny Królowej Afryki. Od siedmiu lat przebywa w Polsce na animacji misyjnej. Wcześniej pracowała wiele lat na Czarnym Lądzie m. in. jako nauczycielka biologii i chemii w Mauretanii oraz w Kenii.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się różnorodne uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki dostały od kolegów miłe i sympatyczne prezenty, a panie nauczycielki zostały obdarowane wiosennymi tulipanami. Męska część grona pedagogicznego również pamiętała o marcowym święcie. Panowie wręczyli swoim koleżankom pachnące różyczki i złożyli najserdeczniejsze życzenia. To był naprawdę wyjątkowy dzień w naszej szkole!

Prozdrowotna lekcja chemii

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii oraz programu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie klas trzecich poznali składniki żywności: tłuszcze, białka i cukry. Jako pierwsze szczegółowo omówione zostały tłuszcze. Młodzież poznała tłuszcze roślinne i zwierzęce, dzięki czemu potrafi już je doświadczalnie odróżnić. Uczniowie dowiedzieli się, jak zrobić z oleju margarynę (reakcja uwodornienia) i co to jest „próba akroleinowa”.