Dzienne archiwum: Marzec 15, 2018

Dzień Liczby π na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS

14 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 1 kontynuowała wspólne świętowanie Dnia Liczby Pi na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS. Udali się tam  przedstawiciele klas: 2c, 2d i 3a wraz z panią Kariną Kołbuś i panią Izabelą Szczypień – nauczycielami matematyki. Program, przygotowany przez wykładowców i studentów tego wydziału, był bardzo atrakcyjny. Obejrzeliśmy piękną wystawę prac plastycznych i literackich inspirowanych liczbą π.

DZIEŃ LICZBY π

14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby Pi. Nasza szkoła świętowała z tej okazji już dzień wcześniej, a więc 13 marca 2018 roku. Uczniowie klasy 2c pod kierunkiem pani Izabeli Szczypień – nauczyciela matematyki przygotowali prezentację, natomiast poszczególne klasy wykonały plakaty promujące matematykę oraz samą solenizantkę – liczbę π. Poprzez to wydarzenie uczniowie pokazali, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również dobra zabawa.