Dzienne archiwum: Marzec 22, 2018

„Pokażmy jakość…” – Spotkanie Dyrektorów Szkół oraz Koordynatorów Międzynarodowego Projektu Pasch.

15-16 marca w Goethe-Institut w Warszawie odbyło się spotkanie Dyrektorów i Nauczycieli ośmiu szkół modelowych realizujących międzynarodowy projekt: Schulen:Partner der Zukunft. Mottem spotkania było hasło: „Pokażmy jakość nauczania języka niemieckiego w szkole podstawowej – pracujmy kreatywnie, wspierajmy się i osiągajmy sukcesy jako szkoły PASCH”. Spotkanie obejmowało również szkolenie dotyczące zmian związanych z reformą szkolnictwa w Polsce.

Dzień Św. Patryka

Ubiegły tydzień upłynął nam pod znakiem Dnia Św. Patryka. Święto patrona Irlandii przypada na 17 marca. Dzień Świętego Patryka został ustanowiony ku czci misjonarza i biskupa, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii. Żył on na przełomie IV i V wieku, wsławił się swoją działalnością duszpasterską, dokonywaniem cudów i szczególnym darem wykładania prawd wiary. Święty Patryk tłumaczył na przykład dogmat o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczyny, stąd właśnie koniczyna stanowi symbol Irlandii.

„Urodziny Lalusia”- 100. rocznica urodzin sierżanta Józefa Franczaka

16 marca 2018 młodzież z klas gimnazjalnych wraz z p. Martą Goździowską – Łubkowską uczestniczyła w uroczystości w Instytucie Pamięci Narodowej. Była ona poświęcona 100. Rocznicy urodzin sierżanta Józefa Franczaka ps ,,Laluś’’. Gości przywitał dyrektor oddziału p. Marcin Krzysztofik. Następnie głos zabrał dr hab. Tomasz Panfil. Po nim wystąpił p. Marek Franczak, syn ,,Lalusia’’. Opowiadał on o swoim ojcu i wręczył pamiątkowe odznaki tym, którzy przyczynili się do przywrócenia pamięci o jego ojcu. Niezwykle ciekawe było wystąpienie p. Marianny Krasnodębskiej,...