Dzienne archiwum: Marzec 26, 2018

CZY TOLERANCJA TO AKCEPTACJA?

26 marca 2018 roku klasa IIc pod kierunkiem wychowawcy pani Agnieszki Pawelec zakończyła cykl zajęć poświęconych tolerancji i akceptacji własnej osoby. Jest to zagadnienie niezwykle ważne w rzeczywistości młodego człowieka, który bardzo często spotyka się z przejawami ostracyzmu, niezrozumienia oraz agresji wobec inności. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Cudowny chłopak” oraz zajęciach warsztatowych związanych z seansem.

ROŚLINY W NASZEJ KLASIE

Kalendarzowa wiosna już się zaczęła, wyczekujemy z niecierpliwością pierwszych jej oznak, dlatego postanowiliśmy już wcześniej sprawić, by nasza sala była piękna i zielona. Stworzyliśmy w naszej klasie mały kącik przyrodniczy i założyliśmy własną hodowlę roślin. Posialiśmy wiosenne kwiaty – bratki oraz coś pysznego do schrupania – rzodkiewkę. Wykonanie czegoś własnoręcznie jest najlepszą i najciekawszą formą nauki! To co do tej pory znaliśmy z teorii, obserwujemy teraz w naszym wiosennym ogródku!

ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PSYCHOLOGIEM

21 marca 2018 roku klasy: VIIa, IIb i IIId uczestniczyły w kolejnych zajęciach prowadzonych przez studentów z Koła Naukowego Psychologów UMCS. Pani Katarzyna Bielecka i pani Klaudia Andrzejczak rozmawiały z uczniami o uzależnieniach, w tym szczególnie o uzależnieniu od telefonu. Zajęcia obejmowały szereg ćwiczeń warsztatowych, które miały na celu uświadomienie uczniom, czym jest uzależnienie i jakie są jego skutki. Zajęcia były prowadzone w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Warsztaty wielkanocne

26 marca 2018 roku odbyło się przedświąteczne spotkanie, podczas którego dzieci z klasy pierwszej wraz z rodzicami ozdabiały jajka – pisanki. Celem tej artystycznej aktywności było przypomnienie tradycji wielkanocnych i wspólne spędzenie czasu.