Dzień Liczby π na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS

14 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 1 kontynuowała wspólne świętowanie Dnia Liczby Pi na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS. Udali się tam  przedstawiciele klas: 2c, 2d i 3a wraz z panią Kariną Kołbuś i panią Izabelą Szczypień – nauczycielami matematyki. Program, przygotowany przez wykładowców i studentów tego wydziału, był bardzo atrakcyjny. Obejrzeliśmy piękną wystawę prac plastycznych i literackich inspirowanych liczbą π. Następnie kilku naszych uczniów udzieliło wywiadu redaktorowi radia RMF FM. Uczestniczyliśmy również w wykładzie pt. „Historia Liczby Pi”, po którym młodzież wzięła udział w trzech wydarzeniach: warsztatach 3D, grze z Pitagorasem oraz konkursie z Aleksandrem. Wszyscy otrzymali małe upominki oraz dyplomy. Podczas ostatniego wykładu nasi uczniowie dowiedzieli się, że istnieją w matematyce jeszcze inne liczby warte uwagi. Było to bardzo wartościowe wydarzenie, gdyż warsztaty bardzo się podobały. Od tej pory nikt z uczestników nie zapomni już wzoru na pole czy obwód koła!

Karina Kołbuś