DZIEŃ LICZBY π

        14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby Pi. Nasza szkoła świętowała z tej okazji już dzień wcześniej, a więc 13 marca 2018 roku. Uczniowie klasy 2c pod kierunkiem pani Izabeli Szczypień – nauczyciela matematyki przygotowali prezentację, natomiast poszczególne klasy wykonały plakaty promujące matematykę oraz samą solenizantkę – liczbę π. Poprzez to wydarzenie uczniowie pokazali, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również dobra zabawa. Mieli okazję poznać historię liczby Pi, dowiedzieć się, że była znana już w starożytności, a także jest o niej mowa w Biblii. Uczeń klasy 2c Kacper Madej napisał nawet wiersz o tej szczególnej liczbie. Częścią obchodów Dnia Liczby Pi była inscenizacja pt. „Kłótnia Liczb” z Pi w roli głównej oraz konkurs. Takie wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole było okazją do popularyzacji matematyki oraz udowodnienia, że jedna z najstarszych dziedzin nauki ludzkiej też może być interesująca.

Może Ci się również spodoba