EUGENIUSZEK I ŚWIETLIK

Uczniowie klasy VIIa – Wiktoria Drozd oraz Bartosz Tarnowski podczas cyklicznych zajęć Eugeniuszka przygotowywali się do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Młodzież, w ramach szkolenia, miała za zadanie samodzielnie wykonać cztery doświadczenia według podanej instrukcji (oczywiście pod nadzorem nauczyciela fizyki i chemii pani Iwony Jagły-Izdebskiej) i wyciągnąć wnioski na podstawie przeprowadzonych obserwacji. Wiktoria i Bartek wykorzystali zdobytą wiedzą w teście konkursowym, który pisali 13 marca 2018 roku. Jak im poszło? Czekamy na wyniki do 15 maja. Konkurs Świetlik został objęty Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.