I MIEJSCE DLA KLASY IIC W KONKURSIE HISTORYCZNYM O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

27 lutego 2018 roku uczniowie klasy IIC pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Pawelec wzięli udział w wycieczce do siedziby Radia Lublin, gdzie miał miejsce VI Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci – Przywracamy Pamięć 1939-89” oraz pokazy filmów „Inka. Zachowałam się jak trzeba” i „Rączy”.

Po projekcji oraz konferencji uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o żołnierzach wyklętych. Odbywał się on w nowoczesnej formule multimedialnej – przy użyciu platformy Kahoot, która pozwala udzielać odpowiedzi za pomocą smartfona. Wyniki są na bieżąco aktualizowane i liczy się nie tylko poprawność, ale też czas wykonania zadania. Nasi uczniowie zdobyli najwięcej punktów, odpowiadając na dwadzieścia trudnych pytań i tym samym wygrali konkurs i główną nagrodę. Ten znakomity wynik odzwierciedla zainteresowania historyczne klasy IIC, rozbudzane przez aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju projektach i przedsięwzięciach historycznych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublinie. Patriotyczny profil szkoły, w który wpisują się zajęcia nauczyciela historii pani Marty Goździowskiej-Łubkowskiej oraz aktywność teatralna pod opieką pani Agnieszki Pawelec, owocuje nie tylko sukcesem takim jak dzisiejszy, ale także gruntowną wiedzą naszej młodzieży dotyczącą przeszłości narodu oraz świadomością obywatelską.