KAMPANIA „ROWEROWA WIOSNA 2018”

Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział w projekcie „Rowerowa Wiosna 2018”. Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który w maju przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach, otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii również atrakcyjne nagrody dla aktywnych uczniów oraz dla całych klas. Dwie najbardziej rowerowe szkoły otrzymają zadaszone parkingi rowerowe. Najlepsze klasy otrzymają grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury ufundowane przez partnerów Kampanii, a najlepsi uczniowie nagrody specjalne – plecaki sportowe. O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów z klas 4 -7 w danej szkole lub klasie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin (Biuro Partycypacji Społecznej). Głównym odbiorcą akcji są szkoły podstawowe i klasy 4 -7, ale też pracownicy szkoły. W naszej szkole koordynacją akcji zajmuje się pan Jerzy Wiejak.

Główne cele kampanii to:

• zachęcenie dzieci i młodzieży do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły;
  • nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez regularne poruszanie się na rowerze i ćwiczenie umiejętności jazdy;
  • kształtowanie postaw ekologicznych, rozumienie roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu.

HARMONOGRAM KAMPANII:

Termin – od 7 do 30 maja (18 dni szkolnych)

17 czerwca – ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Kampanii