KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

Dnia 01.03.2018r. miłośnicy mitologii  greckiej spotkali  się  podczas  szkolnego konkursu  pt. ,,Bliżej  Olimpu’’. W  konkursie  wiedzy  mitologicznej  brało udział  16 uczniów  z klas IV-VII szkoły podstawowej  i  II-III  gimnazjum. Celem  konkursu  była  popularyzacja  wiedzy  o  literaturze  antycznej,  rozwijanie  zainteresowań  uczniów kulturą  starożytnych  Greków, budzenie  kreatywności uczniów  i utrwalanie  popularnych  zwrotów  wywodzących  się  z  mitologii. Konkurs  został  przeprowadzony  w  formie  jedno-godzinnego  pisemnego  testu, na który  składały  się  pytania  o  różnym  stopniu  trudności.

W  wyniku  prac  jury (p. B.Zawiślak, p. E. Cydejko, p.J.Korzeniewska)  wytypowało  do  nagród  następujących  uczniów:

1. Ewelina  Maj                        kl. III c  gimnazjum
  2. Małgorzata  Kwiatkowska   kl. III  b  gimnazjum
  3. Dominika   Osior                  kl. III d  gimnazjum
  4. Magdalena  Flisiak               kl. III b  gimnazjum
  5. Wiktoria   Drozd                  kl. VII a  szkoła podstawowa

Sponsorem  rzeczowych  nagród  została  Hurtownia  Artykułów  Papierniczych ,,ELFI’’ w  Lublinie, przy  ul.Kunickiego 115.

Wszystkim  uczniom serdecznie  gratulujemy  i  zapraszamy  do  uczestnictwa  w  kolejnych  szkolnych  konkursach.