Młodzież w polityce – polityka dla młodzieży

Szkoła Podstawowa nr 1 została zaproszona do programu „Młodzież w polityce – polityka dla młodzieży”. Jest to inicjatywa organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Lublin, w ramach której uczniowie wzięli udział w warsztatach z ekspertem ds. doradztwa zawodowego. 27 lutego 2018 roku przedstawiciele klas trzecich gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym – panią Iwoną Lipiec na temat: „Jakość doradztwa zawodowego w przełożeniu na rozwój człowieka.” Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę pełni doradca zawodowy,  poznali czynniki, które decydują o trafnym wyborze szkoły, zawodu i przyszłej ścieżki kariery. Mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, aby porozmawiać z nimi oraz wymienić poglądy. Trzecioklasiści z uwagą i zaangażowaniem brali udział w spotkaniu, gdyż są u progu podjęcia najważniejszych decyzji związanych z przyszłą ścieżką edukacyjną. Zadaniem przedstawicieli wszystkich klas trzecich było rzetelne przekazanie zdobytych informacji podczas godzin wychowawczych.