NASZA ŚWIADOMOŚĆ ZAGROŻENIA HAŁASEM

27 marca 2018 roku uczniowie klasy 2c podczas lekcji fizyki rozmawiali o… hałasie. Zjawisko to kojarzy nam się z głośnymi dźwiękami, a tymczasem hałas to każdy dźwięk, który nam przeszkadza. Może to być tykanie zegara, spadająca kropla albo… szkolny dzwonek. Uczniowie, pracując w grupach metodą metaplanu, szukali źródeł hałasu w najbliższym otoczeniu, zastanawiali się, jak zapobiegać temu zjawisku i jakie są jego skutki.

Hałas, zwłaszcza długotrwały, jest szkodliwy dla człowieka, może stać się przyczyną uszkodzenia narządu słuchu. Wpływa też bardzo negatywnie na komfort psychiczny – dekoncentruje, prowadzi do zdenerwowania czy agresji, odbiera poczucie komfortu. Za niecały miesiąc, 25 kwietnia na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Jesteśmy przygotowani!
Lekcję przeprowadziła pani Iwona Jagła-Izdebska w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.