„Pokażmy jakość…” – Spotkanie Dyrektorów Szkół oraz Koordynatorów Międzynarodowego Projektu Pasch.

15-16 marca w Goethe-Institut w Warszawie odbyło się spotkanie Dyrektorów i Nauczycieli ośmiu szkół modelowych realizujących międzynarodowy projekt: Schulen:Partner der Zukunft.
Mottem spotkania było hasło:

„Pokażmy jakość nauczania języka niemieckiego w szkole podstawowej – pracujmy kreatywnie, wspierajmy się i osiągajmy sukcesy jako szkoły PASCH”.

Spotkanie obejmowało również szkolenie dotyczące zmian związanych z reformą szkolnictwa w Polsce.

Dyrektorzy szkół oraz koordynatorzy projektu dokonali analizy dotychczasowych działań w zakresie nauczania języka niemieckiego oraz przygotowali plan wprowadzania nauczania języka niemieckiego od klasy IV w ramach projektu. Szkolenie objęło również tematykę tworzenia klas dwujęzycznych w  szkołach podstawowych. Ważnym tematem spotkania było zaplanowanie uroczystych obchodów 10-lecia pracy w Pasch w roku szkolnym 2018/19.

W spotkaniu wzięły udział: Pani Dyrektor Iwona Pańpuch oraz koordynator PASCH Pani Katarzyna Kamińska