Stypendia językowe dla naszych uczennic

Nasza szkoła od dziesięciu lat uczestniczy w inicjatywie „Szkoły: Partnerzy przyszłości“ (PASCH), która łączy ogólnoświatową sieć ponad 2000 szkół PASCH utrzymujących ścisłe związki z Niemcami. Uczestnictwo w projekcie ma na celu poszerzanie horyzontów przez naukę języków obcych oraz współpracę międzynarodową i dzielenie się doświadczeniem wielokulturowości. Wśród licznych działań realizowanych w ramach projektu, we współpracy z Goethe-Institut, wymienić należy stypendia, z których każdego roku korzystają wyróżniający się w programie uczniowie. W tym roku w elitarnej siedmioosobowej grupie z Polski znalazły się aż dwie uczennice naszej szkoły. Na trzytygodniowe kursy stypendialne do Schwäbisch-Hall pojadą Wiktoria Warda i Magdalena Wójcik z klasy 2c. Uczennice te osiągnęły największe sukcesy w nauce potwierdzone wysokimi ocenami i wykazały się ogromnym zaangażowaniem, uczestnicząc we wszystkich przedsięwzięciach i projektach językowych pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego – pani Katarzyny Kamińskiej. Serdecznie gratulujemy!         

                 

Może Ci się również spodoba