SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE WYMOWY ANGIELSKIEJ ORGANIZOWANYM PRZEZ UMCS

2 marca 2018 roku w Dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS odbył się konkurs wymowy angielskiej „Al Rhetorica 2018”, zorganizowany przez Zakład Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Była to kolejna edycja prestiżowego konkursu, w którym mogą brać udział wszyscy uzdolnieni językowo uczniowie szkół podstawowych. Jego celem jest krzewienie kultury fonetycznej języka angielskiego – aspektu, który w nauce języka obcego ma kluczowe znaczenie. Zebranych uczestników konkursu wraz z ich opiekunami powitał słowem wstępnym pan profesor Jarosław Krajka – Dyrektor Zakładu Lingwistyki Stosowanej, mówiąc o roli poprawnej wymowy w glottodydaktyce.

W konkursie brało udział troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie przygotowanych przez nauczyciela języka angielskiego panią Agnieszkę Pawelec: Omar Sheta z klasy 7a oraz Marta Hałabis i Aleksander Siwko z klasy 4a. Marta i Olek przedstawili fragmenty „Czerwonego Kapturka” oraz „Pinokia” i chociaż w tym roku nie udało im się uwieść jury, na pewno spróbują ponownie!

Omar Sheta znalazł się w gronie sześciu najlepszych uczestników konkursu i otrzymał wyróżnienie za sceniczną interpretację fragmentu powieści C. S. Lewisa pt. „Lew, Czarownica i stara szafa”. Uczeń przygotował scenę pierwszego spotkania Lucy i fauna – pana Tumnusa. Barwny język dialogu zachwycił jury, ale Omar musiał przejść przez jeszcze jeden etap konkursu. Każdy z uczestników oprócz przygotowanego przez siebie tekstu otrzymał fragment nieznanego utworu do odczytania, co pozwoliło zweryfikować zdolności oraz intuicję językową.

Omarowi gratulujemy sukcesu, a jego młodszym kolegom odwagi w przecieraniu szlaków w występach scenicznych i to od razu w murach uniwersytetu!