Trzeba to zobaczyć!

7 marca 2018 roku klasa IVa z wychowawcą panią Martą Goździowską i pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz uczestniczyła w seansie filmowym pt. „Cudowny chłopak”. Jest to historia Auggiego, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Chłopiec uczył się do tej pory w domu pod okiem matki. Teraz ma zacząć naukę w piątej klasie w jednej z nowojorskich szkół. Jego rodzice i sam Auggie są pełni obaw, jak zostanie przyjęty w nowym środowisku. Przyjdzie mu zmierzyć się ze światem rówieśników, starszych uczniów, z ostracyzmem i uprzedzeniami. Ale spotka też prawdziwych przyjaciół, dobroć i wspaniałomyślność. Urocza Summer potrafi dostrzec w chłopcu coś więcej niż jego nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, by obudzić w Auggim siłę, dzięki której udowodni, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym. Postawa chłopca wskazuje na to, że piękno to coś więcej niż tylko wygląd. To niezwykle ciepły, mądry i inspirujący film zawierający wiele wartościowych treści.