13. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II

Szkoła Podstawowa nr 1 im ks. St. Konarskiego w Lublinie dba nie tylko o edukację dzieci i młodzieży, ale też realizuje wychowanie patriotyczne i kultywuje wartości chrześcijańskie. W naszej szkole uroczyście obchodzimy wiele rocznic, pamiętamy o narodowych świętach, ważnych wydarzeniach i wielkich Polakach. Biblioteka szkolna chętnie włącza się w wychowanie naszych uczniów i upamiętnia ważne rocznice, między innymi poprzez organizowanie wielu wystaw okolicznościowych. Ostatnio nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę z okazji przypadającej 2 kwietnia 2018 roku 13. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II – Papieża – Polaka.

            Wystawa przedstawia życie i dzieło Karola Wojtyły: czasy dzieciństwa oraz studiów, drogę do kapłaństwa, wybór na Stolicę Piotrową i niezwykły pontyfikat prowadzący do świętości. Można poznać ciekawostki z życia Jana Pawła II i wspomnienia najbliższych, prześledzić trasy Jego pielgrzymek zagranicznych i do Ojczyzny, przypomnieć sobie najważniejsze słowa, które Ojciec Święty kierował do ludzi na całym świecie, poznać głębię myśli naszego wielkiego Rodaka.

            Wystawa o Ojcu Świętym Janie Pawle II jest dostępna przez cały kwiecień w czytelni dla uczniów, nauczycieli i wychowawców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do jej obejrzenia!

 

Może Ci się również spodoba