Dzienne archiwum: Kwiecień 24, 2018

DZIEŃ ZIEMI

Edukacja ekologiczna ma na celu kształtowanie i wychowywanie społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego. Im wcześniej zakorzeniona zostanie prawidłowa postawa w stosunku do naszej planety, tym lepsze efekty przyniesie. Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie przygotowali gazetkę na temat proekologicznych zasad postępowania.

SOLE WOKÓŁ NAS

„Sól” to nazwa, którą posługujemy się na co dzień, określamy nią substancję stosowaną w przyprawianiu potraw. Jednak w chemii „sól” to nie tylko sól kuchenna! Sole to wielka grupa związków chemicznych, o charakterystycznym składzie oraz budowie. Wiemy już z ostatniej lekcji, że sole możemy otrzymać w reakcji zobojętniania.

NOWI UCZNIOWIE Z PASJĄ!

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii „Uczeń z pasją” (II piętro, lewa strona). Do grona uczniów o ciekawych zainteresowaniach dołączyli: Kacper Wasil-Pytka (piłka nożna), Oliwia Chmiel (jazda konna) i Marta Gustaw (krawiectwo). Wszystkie szczegóły dotyczące pasji naszych gimnazjalistów  można znaleźć na tablicy!