Dzienne archiwum: Kwiecień 25, 2018

KWIECIEŃ – MIESIĄCEM CZYTELNICTWA

W miesiącu kwietniu obchodzimy święto książek, czytelnictwa, autorów, ilustratorów oraz wydawców. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie zorganizowali we środę 25 kwietnia 2018 roku w świetlicy szkolnej czytanie bajek dla dzieci z klasy 1a. W imprezie wzięły udział uczennice z klas gimnazjalnych 3b i 3d, które przebrały się w kolorowe, śmieszne stroje i przeczytały dzieciom kilka bajek autorstwa Małgorzaty Białek.

KREATYWNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczestnictwo w programie PASCH daje naszym uczniom niespotykaną szansę nauki języka niemieckiego w nowoczesnym laboratorium językowym. Szkoła Podstawowa nr 1 dysponuje najnowocześniejszym sprzętem multimedialnym, a w ostatnim czasie naszą pracownię i centrum językowe wyposażyliśmy w atrakcyjne materiały dydaktyczne, gry i zabawy językowe, z których na co dzień korzystają nasi uczniowie. Utrwalają zdobytą podczas lekcji wiedzę teoretyczną, uczestnicząc również w kreatywnej i rozwijającej praktyce językowej.

RUSZAMY W ŚWIAT ROBOTYKI

Na warsztatach z robotyki, które ruszają właśnie w naszej szkole, mali inżynierowie konstruują, budują, programują i wprawiają w ruch roboty, wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Jest to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

UCZESTNICZYMY W KONGRESIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

16 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II c: Iweta Sadowska, Wiktoria Warda, Julia Szymczyk, Magdalena Wójcik, Jakub Burdan, Antoni Bielak oraz Emil Krawczyk wraz z panią Martą Goździowską–Łubkowską uczestniczyli w Kongresie Organizacji Pozarządowych przy Wojewodzie Lubelskim w ramach programu „Młodzi Demokraci”.

WIZYTA W TEATRZE

12 kwietnia 2018 roku klasa IVa wraz z wychowawcą panią Martą Goździowską – Łubkowską i pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym pt. „Tajemniczy ogród”. Spektakl powstał na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści dziecięcych. Uczniowie poznali losy osieroconej Mary, która została oddana pod opiekę wuja – samotnika mieszkającego w ponurym, starym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele gorzkich tajemnic.