DZIEŃ ZIEMI

Edukacja ekologiczna ma na celu kształtowanie i wychowywanie społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego. Im wcześniej zakorzeniona zostanie prawidłowa postawa w stosunku do naszej planety, tym lepsze efekty przyniesie. Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie przygotowali gazetkę na temat proekologicznych zasad postępowania.

Oto najważniejsze z nich (na podstawie http://www.edi.edu.pl/edukacja-ekologiczna/zasady-postepowania):
1. Oszczędzaj energię elektryczną!
Gaś światło, gdy wychodzisz z pokoju i inne urządzenia typu telewizor, radio, komputer, gdy nie będziesz już ich używał.

2. Oszczędzaj wodę!
Zakręcaj wodę w kranie, gdy myjesz zęby. Jeśli to możliwe, bierz prysznic zamiast kąpieli i pamiętaj o dokręcaniu kranów.

3. Dbaj o czystość otoczenia!
Zawsze wyrzucaj śmieci do kosza. Naganne jest wyrzucanie śmieci do lasów! Zwracaj uwagę innym, gdy śmiecą. Sprzątaj po swoim psie, gdy wychodzisz z nim na spacer.

4. Segreguj odpady!
Zacznij segregować śmieci w domu, aby zmniejszyć ilość śmieci, które trafiają na wysypiska. Pamiętaj także, że posegregowane odpady są cennymi surowcami wtórnymi.

5. Dbaj o czystość powietrza!
Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu. Przy krótkich dystansach wybieraj rower lub spacer.

6. Używaj toreb ekologicznych!
Idąc na zakupy, weź ze sobą własną torbę ekologiczną.

7. Kupuj produkty przyjazne środowisku!
Zwracaj uwagę podczas zakupów czy produkty, które kupujesz, są przyjazne dla środowiska. Czy opakowanie danego produktu nadaje się do recyklingu, czy produkt nie ma negatywnego wpływu warstwę ozonową itp.

Wszyscy dbajmy o środowisko! Nie bądźmy obojętni!

Wystawę przygotowały pani I. Jagła-Izdebska i pani K. Markowska.

Może Ci się również spodoba