KWIECIEŃ – MIESIĄCEM CZYTELNICTWA

W miesiącu kwietniu obchodzimy święto książek, czytelnictwa, autorów, ilustratorów oraz wydawców. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie zorganizowali we środę 25 kwietnia 2018 roku w świetlicy szkolnej czytanie bajek dla dzieci z klasy 1a. W imprezie wzięły udział uczennice z klas gimnazjalnych 3b i 3d, które przebrały się w kolorowe, śmieszne stroje i przeczytały dzieciom kilka bajek autorstwa Małgorzaty Białek. Dzieci z wielkim  zaciekawieniem słuchały nowych historii. Podczas słuchania pierwszaki wykonywały prace plastyczne będące ilustracją do bajek: „Latający dywan”, „Mówiąca chata”, „Konkurs na tort”,  „Król myszy”. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, dlatego kolejne spotkanie z najmłodszymi połączone ze wspólnym czytaniem odbędzie się w maju bieżącego roku.