SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się  konkurs  ortograficzny o tytuł  ,,MISTRZA ORTOGRAFII’’, którego celem było podniesienie kompetencji ortograficznych  uczniów, utrwalenie  nawyku stosowania  reguł  ortograficznych i rozwijanie  umiejętności  poprawnego pisania  w ojczystym języku. Do konkursu  przystąpiło 12 uczniów  z  klas  II i  III  gimnazjum, którzy  po  napisaniu  dyktanda ortograficznego  sprawdzali  swoje  umiejętności, pisząc  test  wiedzy  ortograficznej. W wyniku konkursu   tytuł  ,,Mistrza  ortografii’’ otrzymała  Alicja Szymańska, uczennica  klasy  III  d  gimnazjum,  osiągając  najwyższą liczbę  punktów.  Drugie  miejsce zdobyła  Ewelina  Maj, uczennica  klasy  III c. Trzecią osobą, która zdobyła miejsce na podium jest  Julia  Woronko, uczennica  klasy  III d. W  konkursie  zostały również wyróżnione: Maja  Pietrzak z klasy III d,  Karina  Wisłocka z klasy III c  oraz  Małgorzata Kwiatkowska z klasy  III b.  Wszystkim  mistrzom ortografii  serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursowych  zmaganiach. Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Korzeniewska.