WIZYTA W TEATRZE

12 kwietnia 2018 roku klasa IVa wraz z wychowawcą panią Martą Goździowską – Łubkowską i pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym pt. „Tajemniczy ogród”.

Spektakl powstał na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści dziecięcych. Uczniowie poznali losy osieroconej Mary, która została oddana pod opiekę wuja – samotnika mieszkającego w ponurym, starym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele gorzkich tajemnic.

Tytułowy tajemniczy ogród staje się magicznym miejscem spotkań trojga dzieci: osieroconej Mary, rozdrażnionego z powodu kalectwa Collina i pochodzącego ze wsi Dicka. Ogród daje im wiarę w siebie, pomaga odzyskać utraconą radość życia i pozwala zrozumieć, co jest w życiu naprawdę ważne. Ten spektakl uczy nas, że dobro i siła są w każdym z nas, trzeba tylko pozwolić im działać.