Dzienne archiwum: Maj 8, 2018

OGŁOSZENIE

W związku z brakiem strażnika ruchu drogowego na przejściu dla pieszych przy ulicy Kunickiego w pobliżu Kościoła NSJ w okresie 7.05 do 21.05.2018 r proszę Państwa Rodziców o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci dochodzących samodzielnie do Szkoły. Z poważaniem, Iwona Pańpuch Dyrektor SP1

TAJEMNICE WODY

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii oraz programu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie klasy VII a odkryli tajemnice wody. Poznali jej właściwości, rodzaje i sposoby oczyszczania. Dowiedzieli się także, czym różni się woda wodociągowa od destylowanej, co to jest dipol i od czego zależy szybkość rozpuszczania się substancji w wodzie.

OBCHODY DNIA SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

27 kwietnia 2018 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy III d oddziału gimnazjalnego wraz z pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz wzięli udział w corocznym święcie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej odprawionej w intencji integracji międzypokoleniowej mieszkańców Lublina.

Konferencja naukowa „ Szkoła wspólnotą kształtującą i wychowującą dla niepodległej”

24 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja naukowa „Szkoła wspólnotą kształtującą i wychowującą dla niepodległej” zorganizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w ramach obchodów 100 – lecia niepodległości z udziałem prof. Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego, prof. Mieczysława Ryby – kierownika Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX wieku KUL , Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty, prof. Krystyny Chałas – Kierownika Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL.

Czwartoklasiści już nie mają ciężkich plecaków!

Uczniowie klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 1 dzięki inicjatywie wychowawczyni – pani Marty Goździowskiej- Łubkowskiej oraz Klasowej Rady Rodziców nie muszą już zabierać wszystkich podręczników i przyborów szkolnych do domu. Mogą  pozostawić swoje książki w specjalnych, bajecznie kolorowych podpisanych pudełkach  ułożonych w sali lekcyjnej. Dzięki temu uczniowie „nie mają ciężkiego życia, aż plecy bolą”.