Dzienne archiwum: Maj 15, 2018

VI LUBELSKA NOC BIBLIOTEK w FILII MBP nr 19

Dnia 11 maja 2018 roku o godz. 18. 00. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 19 im. Hieronima Łopacińskiego przy ul. Kunickiego 89 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie wraz z nauczycielami bibliotekarzami wzięli udział w VI Lubelskiej Nocy Bibliotek. Na spotkanie przybyła niezawodna grupa pań z Klubu Czytelniczego READCOM, wierni czytelnicy biblioteki oraz grupa naszych uczniów z kl. 7a, 2a, 2d i 3b.

PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

9 maja 2018 roku uczniowie klas: 7a, 2b, 3b i 3d wzięli udział w kolejnych warsztatach z cyklu „Profilaktyka zdrowia psychicznego”. Podczas zajęć uczniowie poznawali różne rodzaje emocji, usiłowali je rozpoznawać i nazywać na podstawie wyrazu twarzy czy postawy ciała człowieka. Najwięcej frajdy sprawiły uczniom „emocjonalne” kalambury. Wcale nie jest łatwo pokazać uwielbienie albo żal!