Dzienne archiwum: Maj 23, 2018

SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW Z KLASY 2C

Uczniowie klasy 2c: Michał Szczęk, Bartłomiej Gryta i Emil Krawczyk zostali zakwalifikowani przez jury konkursowe do drugiego etapu konkursu wojewódzkiego pt. „Cztery minuty = życie”. http://zso4.lublin.eu/pl/m/sg/ix_edycja_akcji_edukacyjnej__cztery_minuty___zycie_/final_ix_edycji/ Bardzo cieszymy się z tego sukcesu! Kolejne zmagania dzielnych chłopców już 25 maja 2018 roku. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w finale konkursu.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU O PATRONIE – KS. STANISŁAWIE KONARSKIM

W dniu 23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs poświęcony postaci naszego Patrona – księdza Stanisława Konarskiego. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka polskiego wraz z nauczycielami bibliotekarzami. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów z klas: 7a, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3d. Podczas zmagań konkursowych uczestnicy rozwiązywali pisemny test ze znajomości życia, twórczości i działań reformatorskich słynnego pijara.

SZKOLNY MASTERCHEF JUNIOR

W czwartek 17 maja 2018 roku świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 zamieniła się w cukierenkę, a dochodzący się z niej aromat pieczonych ciasteczek rozszedł się po całym szkolnym korytarzu. Pierwszaki nauczyły się odmierzać potrzebne produkty, zagniatać ciasto, wałkować je i wykrawać foremkami ciastka o różnych kształtach. Gotowe słodkości bardzo wszystkim smakowały, wystarczyło ich także dla rodziców odbierających swoje pociechy.