CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” we środę 9 maja 2018 roku nauczyciele bibliotekarze przy czynnym udziale uczniów z klasy 2a i 2d przeprowadzili dla dzieci w świetlicy szkolnej zajęcia, podczas których czytali wiersze Jana Brzechwy, takie jak: „Katar”, „Siedmiomilowe buty”, „Koziołeczek”, „Hipopotam”, „Rozrzutny wróbel”, „Kaczki”.  Podczas czytania dzieci tworzyły prace plastyczne będące ilustracją do poszczególnych utworów. Wiersze bardzo podobały się dzieciom, bo były zaprezentowane w sposób ciekawy i humorystyczny.   Celem zajęć było spopularyzowanie literatury dziecięcej, m. in. twórczości Jana Brzechwy oraz zachęcenie najmłodszych do sięgania po wiersze polskich poetów i rozwijania swoich talentów plastycznych.