DZIEŃ DZIECKA Z RADIEM LUBLIN

Dnia 28 maja 2018 roku uczniowie kl. 4 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie pod opieką pedagoga i nauczyciela bibliotekarza zwiedzali pomieszczenia Radia Lublin.

Na początku w studio nagrań dzieci dowiedziały się, czym różni się słuchowisko radiowe od spektaklu teatralnego. Później wysłuchano krótkiego słuchowiska pt. „Obrazek”, w którym wykorzystano dialogi, muzykę i efekty dźwiękowe. Uczniowie rozmawiali z realizatorem Radia Freee i dowiedzieli się, że jest to rozgłośnia, która nagrywa audycje o różnej tematyce, wiadomości ogólne oraz informacje z Lublina i okolic.

Następnie w innej części Radia Lublin dzieci obejrzały wystawę monet i banknotów Narodowego Banku Polskiego. Kolejno w formie quizu odpowiadały na pytania pracownika banku, wizerunki jakich królów widnieją na poszczególnych banknotach. Potem uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Dzieje Polskiej Bankowości Centralnej i historia pieniądza”.

W dalszej części zwiedzania dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych z animatorami: budowały wieżę z kostek i biegały z slalomie na czas. Na koniec przed budynkiem radia obejrzały ekspozycję z Nadleśnictwa Gościeradów, gabloty ze szkodnikami drzew oraz gabloty z odgłosami ptaków i zwierząt. Podziwiały też wypchane dzikie zwierzęta leśne.

Wyjście zorganizowała wychowawczyni klasy 4 a. Dzieci były bardzo zadowolone  ze spotkania z pracownikami Radia Lublin. Na zakończenie zajęć otrzymały dużą torbę cukierków.