OBCHODY DNIA SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

27 kwietnia 2018 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy III d oddziału gimnazjalnego wraz z pedagogiem szkolnym panią Moniką Melanowicz wzięli udział w corocznym święcie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej odprawionej w intencji integracji międzypokoleniowej mieszkańców Lublina. Następnie  uczestnicy wydarzenia przemaszerowali barwnym korowodem z placu Katedralnego na plac Zamkowy, gdzie wszyscy utworzyli „Most Pokoleń” oraz odśpiewali hymn pokoleń. Dekoracja Korowodu uwzględniała akcenty historyczne nawiązujące do obchodzonego w tym roku Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególnie efektownym elementem obrazującym dialog pokoleń były kotyliony w kolorystyce narodowej wykonane przez młodzież, będące nie tylko symbolem patriotyzmu, ale również przynależności do społeczności lokalnej. W obchodach  uczestniczyły władze Lublina, uczniowie szkół, studenci, osoby starsze oraz niepełnosprawne, czyli wszyscy, którym zależy na dialogu międzypokoleniowym.