UDZIAŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W FESTIWALU TEATRALNYM W WILNIE

Szkoła Podstawowa nr 1 to miejsce, w którym od lat wspiera się utalentowaną artystycznie młodzież. Warsztaty teatralne, liczne występy oraz różnego rodzaju aktywność twórcza owocuje  sukcesami naszych uczniów nie tylko w środowisku lokalnym, ale także na arenie międzynarodowej. Dzięki programowi Pasch, realizowanemu już od dziesięciu lat w naszej szkole, grupa utalentowanych uczniów z klas: II c, III a, III b oraz III c jako jedyna reprezentacja z Polski została zakwalifikowana na VII Festiwal Teatralny w Wilnie, gdzie przedstawiła spektakl zrealizowany przy współpracy wybitnego niemieckiego teatrologa, reżysera oraz pisarza Jensa Vilela Neumanna oraz nauczyciela języka niemieckiego pani Katarzyny Kamińskiej. Inscenizacja pt. „Miłość na przestrzeni wieków”, będąca bardzo nowatorską wizją relacji między dwiema osobami, obejmowała nie tylko świetnie przygotowane dialogi w języku niemieckim, ale również elementy tańca nowoczesnego, wspaniałej gry aktorskiej oraz umiejętności wokalnych młodych aktorów. Zespół z Polski zebrał bardzo wysokie noty, plasując się w elitarnej grupie trzech najlepszych festiwalowych występów. Warto wspomnieć, że Festiwal Teatralny w Wilnie to wyjątkowe wydarzenie w życiu stolicy Litwy, na którym w tym roku prezentowało się  19 grup z Estonii, Białorusi, Polski oraz Litwy. Uczestnicy mieli do dyspozycji profesjonalną scenę Centrum Teatralnego w zabytkowej części Wilna wraz z wyposażeniem oraz garderobą. Sprzyjało to budowaniu wrażeń oraz doznań artystycznych, a każdy kolejny występ był wyjątkową duchową ucztą, która stała się jednocześnie niezapomnianą lekcją wyrażania na scenie własnych emocji. Festiwalowe doświadczenia były też dla naszych uczniów okazją poznania młodych europejskich twórców oraz sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim oraz języku angielskim. Organizatorzy festiwalu zadbali również o interesujące atrakcje, wśród których było: zwiedzanie najciekawszych zakątków Wilna z przewodnikiem, podsumowanie festiwalu wraz ze wspaniałym tortem Goethe Instytut oraz ciekawe seminarium dla nauczycieli przygotowujących młodzież. Szkołę Podstawową nr 1 godnie reprezentowali następujący uczniowie: Łukasz Czyżydło, Waleria Honcharuk, Małgorzata Kwiatkowska, Kacper Madej, Daniel Mitrut, Kamil Nowak, Iweta Sadowska, Julia Szymczyk, Klaudia Tulipan, Wiktoria Warda, Julia Wolny oraz Magdalena Wójcik. Organizatorem wyjazdu oraz reżyserem spektaklu była pani Katarzyna Kamińska, natomiast wszelkie działania artystyczne wspierała pani Agnieszka Pawelec.

Może Ci się również spodoba