WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. nauczyciele bibliotekarze przy współpracy nauczycieli polonistów, nauczyciela nauczania początkowego i wychowawców świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs literacko – plastyczny dla klasy I oraz IV Szkoły Podstawowej nr 1w Lublinie zatytułowany „Mój ulubiony bohater literacki”.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcanie uczniów do twórczego wykorzystywania swoich talentów plastycznych. W konkursie wzięło udział 15 dzieci z klasy I a oraz 20 uczniów z klasy IV a. Powstały piękne i oryginalne prace w różnych technikach. Jury konkursowe nagrodziło następujących uczniów:

KLASA IV a:

I miejsce – Adam Cieślak – IV a (za pracę „Tajemnica starej dzwonnicy”)

II miejsce – Przemysław Radko – IV a (za pracę „Akademia Pana Kleksa”)

III miejsce – Berenika Okapa – IV a (za pracę „Tajemniczy ogród”)

Wyróżnienia: Marta Hałabis – IV a (za pracę „Mikołajek”)

Igor Jarczyński – IV a (za pracę „Harry Potter”)

Mateusz Maciejewski – IV a (za pracę „Mikołajek”)

KLASA I a:

Wyróżnienia: Martyna Król – I a (za pracę „Kucyk Pony”)

Maria Reszka – I a (za pracę „Kubuś Puchatek”)

Dawid Czubacki – I a (za pracę „Kundel”)

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów, nagród książkowych i drobnych upominków odbyło się dnia 16 maja 2018 roku w czytelni szkolnej.

Wszystkim laureatom i uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!