ŚPIEWAJĄCA JEDYNKA

18 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie odbył się XII Festiwal Piosenki „Śpiewająca Jedynka”. Sposób realizacji konkursu umożliwił uczniom wykazanie się kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie oraz pozwolił na zaprezentowanie ich zdolności muzycznych, plastycznych i aktorskich. Młodzi artyści rywalizowali o wspaniałe nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan, Pearson oraz Goethe Institut. Jury oceniało występujących, biorąc pod uwagę oryginalność wykonania, kreatywność oraz poprawność językową prezentowanych utworów. Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepsze występy:

I miejsce: Dominika kl. II SP 40

II miejsce: Tercet Con Passione kl. III gimnazjum SP 47

III miejsce: Sandra kl. II gimnazjum SP 1 oraz Łukasz kl. VII SP 20

Za organizację festiwalu odpowiadali nauczyciele języków obcych: pani Bożena Szypuła, pani Katarzyna Kamińska oraz nauczyciel muzyki pan Dariusz Banul.