Dzienne archiwum: Wrzesień 24, 2018

79. ROCZNICA AGRESJI ROSJI NA POLSKĘ ORAZ DZIEŃ SYBIRAKA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z 79. rocznicą napaści Rosji na Polskę. Część pierwsza poniedziałkowych uroczystości dotyczyła wydarzeń z 17 września 1939 roku, kiedy to Związek Radziecki zaatakował Polskę. W tym roku te obchody połączono z Dniem Sybiraka. Z tego powodu w uroczystościach rocznicowych wzięli udział nie tylko kombatanci, przedstawiciele władz i młodzieży, ale także i dawni zesłańcy na wschód.

MATEMATYKA DLA KAŻDEGO

W dniach 20-23 września 2018 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się VII Kongres Młodych Matematyków Polskich, któremu towarzyszyły sesje poświęcone popularyzacji matematyki. Uczniowie naszej szkoły: przedstawiciele klas IIIb oraz IIIc wraz z panią Izabelą Szczypień – nauczycielem matematyki także uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.